Úterý, 21 května, 2024

O mně

Jmenuji se Jana a jsem tvořivá duše. Kromě aranžérské tvorby vyrábím nábytek pro panenky typu Barbie a menší (např. Enchantimals), a to ze dřeva a textilu. Na zakázku také tvořím a renovuji domečky pro panenky.

Možná se ptáte, proč jsem se zrovna já (profesí IT konzultant, bez výtvarného vzdělání) pustila do této výroby…

Začalo to tím, že jsem se svým dvěma holčičkám rozhodla vyrobit domeček pro panenky. Vytvořila jsem si návrh jak domečku, který jsem vytvořila ze staré skříňky, tak i vybavení. Hledala jsem původně různě po internetu nějaký vhodný nábytek, ale prakticky jsem nic nenašla. A když už se něco objevilo, tak to bylo z nevkusného růžového plastu.

Proto jsem si došla k místnímu truhláři pro zbytky dřeva a navrhla první postýlku a sedací soupravu. Následovala jídelní souprava a jako vrchol jsem holčičkám vytvořila i kuchyňskou linku. Bohužel i na plast došlo, a to u vybavení koupelny, kde jsem nenašla lepší řešení umyvadla, vany a wc, než koupit plastové miniatury (třeba do budoucna se obejdu i bez plastu a zkusím něco vymyslet), které jsem doplnila dřevěnými doplňky (umyvadlovou skříňkou). Jelikož jsem celkem puntíčkář a mám ráda detaily, nesměly v domečku chybět ani různé miniaturní doplňky v podobě kytiček, knížek nebo svítících světel.

No a díky kouzlu Facebooku, kde jsem své výtvory zveřejnila, se o můj nábytek začali zajímat i ostatní lidé, a najednou přišly první zakázky. Dokonce jako první zakázka byl paradoxně gauč pro fretku nikoliv pro panenku.

A tak vznikla Šikovná tlapička…

Pravidelně se také objevuji na Vánočním jarmarku v Lipencích v místní Základní škole či na Farmářských jarmarcích na Zbraslavi, kde si mé výrobky můžete prohlédnout a osahat. Jelikož jsem ještě zaměstnaná osoba a mám dvě malé holčičky, moc času mi na další akce nezbývá, ale třeba časem…

Back To Top